Hoppa till sidans innehåll
Foto: Korpen Sektioner

Fotbollscupen 2019


  SPELPROGRAM FÖR KORPEN SOLNA-SUNDBYBERGS  

            FOTBOLLSCUP 2019

 SPELPLAN: HALLONBERGENS KONSTGRÄSPLAN

Måndag 19 aug: 

Grupp 1:Kl.19.00:Schenker - Tipslördag FK            5-0 W.O

Grupp 2:Kl.19.45:FC Bakis - TIF STH                     2-0

Onsdag 21 aug: 

Grupp 2:Kl.19.00:Winge Bygg - Slow Motion          4-2

Grupp 1:Kl.19.45:Vattenfall IF - Furetti                   0-5 W.O

Måndag 26 aug:

Grupp 1:Kl.19.00:Tipslördag FK - Vattenfall IF     0-5 W.O

Grupp 2:Kl:19.45:Slow Motion - LPH Fotboll        0-2

Grupp 2:Kl:20.30:TIF STH - Winge Bygg              2.4

Onsdag 28 aug:

Grupp 1:Kl:19.00:Furetti - FC Lavovi                    0-3

Måndag  2 sept:

Grupp 1:Kl:19.00:Schenker - Furetti                    0-5 W.O

Grupp 2:Kl:19.45:LPH Fotboll - Winge Bygg    10-5

Onsdag  4 sept:

Grupp 2:Kl:19.00:FC Bakis - Slow Motion         5-4

Grupp 2:Kl:19.45:FC Lavovi - Vattenfall IF      6-0

Tisdag 10 sept: OBS DAGEN:

Grupp 2:Kl:21.15:TIF STH - LPH Fotboll       6-3

Onsdag 11 sept:

Grupp 1:Kl:19.00: Vattenfall IF - Schenker    4-3

Grupp 2:Kl:19.45: Winge Bygg - FC Bakis    4-5

Grupp 1:Kl:20.30: Tipslördag FK - FC Lavovi    0-5 W.O

Måndag 16 sept:

Grupp 2:Kl:19.00:LPH Fotboll - FC Bakis          4-2

Grupp2:Kl:19.45:Slow Motion - TIF STH           0-1

Grupp1:Kl:20.30:Furetti - Tipslördag FK           5-0 W.O

Onsdag 18 sept:

Grupp1:Kl:19.00:FC Lavovi - Schenker              5-1

KVARTSFINALER.

Vid oavgjort efter full tid, tre straffar per lag. Lika även där, en straff i taget.

Måndag 23 sept: B-slutspel.

Match 1:Kl.19.45: Winge Bygg - Tipslördag FK   5-0 W.O

Match 2:Kl:19.00:Schenker - Slow Motion           4-3

SEMIFINALER.

A-slutspelets och B-slutspelets semifinaler spelas i dubbelmöten typ hemma och borta.

Där mål på botaplan räknas dubbelt precis som i Champions League.

Är det lika i mål efter dessa två matcher blit det förlängning 2 x 5 min.

Vid oavgjort även där , tre straffar per lag.

Lika även där, en straff i taget.

Onsdag 25 sept:

A- slutspel:

Match 3:Kl:19.00:FC Lavovi  - FC Bakis            1-4

Match 4:Kl:19.45:LPH Fotboll  - Furetti            4-1

B-slutspel:

Match 5:Kl.20.30:Vattenfall IF - Winge Bygg    5-0 W.O

Match 6:Kl.21.15:TIF STH  - Schenker              1-2

A-slutspel:

Tisdag 1 okt:

Match 10:Kl.21.15:Furetti - LPH Fotboll           0-5

Onsdag  2okt:

B-slutspel: 

Match  7:Kl.19.00:Winge Bygg  - Vattenfall IF     0-5 W.O

Match  8:Kl.19.45:Schenker - TIF STH                2-2

A-slutspel:

Match  9:Kl:20.30:FC Bakis - FC Lavovi              3-6

FINALER.

Vid oavgjort efter full tid, förlängning 2 x 5 min ( ej golden goal )

Vid oavgjort även där, tre straffar per lag.

Lika även där, en straff i taget.

Onsdag  9 okt

A-slutspel:

Final:

Kl:19.00:FC Lavovi - LPH Fotboll                 2-1

Match om 3 - pris:

Kl:19.45: FC Bakis - Furetti                           3-1

B - slutspel:

Final:

Kl.20.30: Vattenfall IF - Schenker                1-3

Match om 3 - pris

Kl:21.15: Winge Bygg  - TIF STH               0-5 W.O

 

 

 

 

 

 

 

Uppdaterad: 14 SEP 2018 11:25 Skribent: Gunnar Svensson
Epost: This is a mailto link

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Postadress:
Korpen Solna-Sundbyberg - Korpen
Idrottsplatsen
17233 Sundbyberg

Besöksadress:
Idrottsplatsen
17233 Sundbyberg

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link